Jasenovský hrad

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

V nádhernom lesnom prostredí Humenských vrchov sa veží majestátna zrúcanina hradu Jasenov. Tento hrad je známy tým, že sa tu v 16. storočí vo veľkom razili falošné peniaze, z čoho vznikla obrovská dobová aféra. Jej hlavný aktér, majster peňazokazeckej dielne menom Mikuláš, skončil dokonca na popravisku. K najdôležitejším stredovekým držiteľom Jasenova patrili Drugethovci. O jednom hradnom pánovi z tohto šľachtického rodu sa povráva, že bol na svoju dobu nesmiernym bezbožníkom. Keď raz pri kaplnke postavenej nad neďalekým zázračným prameňom spadol z koňa a zlomil si ruku, prikázal, aby svätyňu zrovnali so zemou. Od tej chvíle ho začali trýzniť ukrutné bolesti, ktoré ustali, až keď sa v pokání navrátil na miesto, kde kaplnka stála. Na tomto mieste dal potom novopečený kajúcnik vystavať kláštor, do ktorého i sám vstúpil. Jasenovský hrad je prístupný po značkovanom turistickom chodníku z obce Jasenov.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Humenné (Prešovský kraj)

GPS: 48,891083 21,910588

Kontakt

Adresa: Jasenov, 066 01

Web: http://www.jasenov.sk/historicke-a-kulturne-pamiatky.phtml?id3=32858

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Vstupné: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Komentáre

      
crashy 15.08.2016 o 12:58 navštívil 10.08.2016
Už tretíkrát! A vrátim sa tam opäť. Nádherný výhľad na okolie. Mám radosť, že sa rekonštruuje. Každá návšteva Vám prinesie niečo nové.
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií