Jasenovský hrad

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

V nádhernom lesnom prostredí Humenských vrchov sa veží majestátna zrúcanina hradu Jasenov. Tento hrad je známy tým, že sa tu v 16. storočí vo veľkom razili falošné peniaze, z čoho vznikla obrovská dobová aféra. Jej hlavný aktér, majster peňazokazeckej dielne menom Mikuláš, skončil dokonca na popravisku. K najdôležitejším stredovekým držiteľom Jasenova patrili Drugethovci. O jednom hradnom pánovi z tohto šľachtického rodu sa povráva, že bol na svoju dobu nesmiernym bezbožníkom. Keď raz pri kaplnke postavenej nad neďalekým zázračným prameňom spadol z koňa a zlomil si ruku, prikázal, aby svätyňu zrovnali so zemou. Od tej chvíle ho začali trýzniť ukrutné bolesti, ktoré ustali, až keď sa v pokání navrátil na miesto, kde kaplnka stála. Na tomto mieste dal potom novopečený kajúcnik vystavať kláštor, do ktorého i sám vstúpil. Jasenovský hrad je prístupný po značkovanom turistickom chodníku z obce Jasenov.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Humenné (Prešovský kraj)

GPS: 48,891083 21,910588

Kontakt

Adresa: Jasenov, 066 01

Web: http://www.jasenov.sk/historicke-a-kulturne-pamiatky.phtml?id3=32858

Informácie pre návštevníkov

Otváracie hodiny: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

Vstupné: Hrad je voľne prístupný verejnosti.

V blízkom okolí nájdete

Zobraziť viac ... Zobraziť menej ...

Ubytovanie v okolí

Zobraziť viac ... Zobraziť menej ...

Komentáre

      
crashy 15.08.2016 o 12:58 navštívil 10.08.2016
Už tretíkrát! A vrátim sa tam opäť. Nádherný výhľad na okolie. Mám radosť, že sa rekonštruuje. Každá návšteva Vám prinesie niečo nové.
 

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií