Autor fotografie : Teslaton
  • Čertove zuby 02 - Daniela Tomášiková
  • Čertove zuby 03 - Daniela Tomášiková
  • Čertove zuby 04 - Daniela Tomášiková
  • Čertove zuby 05 - Daniela Tomášiková
  • Čertove zuby 06 - Daniela Tomášiková
  • Čertove zuby 07 - Daniela Tomášiková
Zobraziť na veľkej mape

Čertove zuby

Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie

Na západnej strane vrchu Kukla v Malých Karpatoch, približne na polceste medzi jeho vrcholom a turistickým rázcestím Tri kopce, sa z lesnej zelene cerí ostré kremencové skálie, príznačne nazvané Čertove zuby. Skálie je vysoké asi 25 metrov a využíva sa ako cvičný horolezecký terén. Zo zadnej strany sa naň však dá celkom pohodlne vyjsť aj bez horolezeckej výbavy, a tak môže byť zaujímavé i pre bežných turistov, ktorým spestrí túru na Kuklu. Z brala sa naskytá výhľad na okolitý les. Je tu i malá priechodná jaskynka.
Čertove zuby sa nachádzajú v blízkosti modro značeného turistického chodníka vedúceho z rázcestia Tri kopce na vrch Kukla. Odbočka k skáliu je „označená“ dvomi veľkými kameňmi a nachádza sa po ľavej ruke, ak ideme od Troch kopcov na Kuklu, ak ideme z Kukly na Tri kopce, máme ju po pravej ruke. Východiskom túr do tejto oblasti môžu byť obce Dubová a Píla, prípadne mesto Modra.

Naozaj odznačiť ako navštívené?


Lokalita

Okres: Pezinok (Bratislavský kraj)

GPS: 48,380906 17,311852

Kontakt

Adresa: Malé Karpaty, Dubová, 900 90

Web: https://sk.wikipedia.org/wiki/Kukla_(vrch)

Zdroj

https://sk.wikipedia.org/wiki/Kukla_(vrch)
 

V blízkom okolí nájdete

Ubytovanie v okolí

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií