Smolenice - Buková

24.04.2016 Autor: vlado
Kategória: Trasa Pamiatky Hrady, Zámky, Kaštiele Kostoly, Pútnické miesta
Odoslať hodnotenie Ďakujeme za hodnotenie
Najvyššia časť Malých Karpát ukrýva mnoho zaujímavých miest ktoré by nemal vynechať žiaden turista.

Trasu po tejto nádhernej oblasti začneme v Smoleniciach kde môžeme navštíviť Smolenický zámok. Pokračujeme od miestneho kostola, a pomalým stúpaním sa oboznamujeme s oblasťou Hradisko Molpír kde sa našli aj dôkazy o kanibalizme. Zo samotného vrcholu je nádherný výhľad do Hlbočianskej doliny kde sa nachádza aj Hlbočiansky vodopád, ktorý je zaujímavý tým že tečie len občas. Skoro vždy je bez vody a voda tečie len na jar pri topení snehu alebo pri väčších zrážkach.

Hradisko Molpír - Zvyšky opevnenia

Hlbočianska dolina
Postupne sa presuniem opäť miernym výšľapom cez Čertov žľab na rázcestie Záruby sedlo.

Čertov žľab

Tu sa môžeme rozhodnúť či budeme pokračovať po zelenej na najvyšší vrch Malých Karpát Záruby s následným presunom na Hrad Ostrý kameň , alebo si zvolíme ľahšiu trasu po modrej smerom dole kde si cestou môžeme oddýchnuť pri Kaplnke v skale.

Kaplnka v skale
Svoju púť ukončíme pri vodnej nádrži Vodnej nádrži Buková, kde sa môžeme občerstviť v niekoľkých zariadeniach a v teplých mesiacoch samozrejme aj okúpať.
A na záver  video túra cez google earth

Galéria ku článku

Pridať komentár

 

Návštevnosť týchto stránok analyzujeme pomocou služby Google Analytics. Pomáhajú nám pritom súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií